Świątynie i budda z wielkim brzuchem.

Jest jeszcze jedno miejsce w Hangzhou, które udało nam się zobaczyć i któremu należy się zdecydowanie najwięcej uwagi. Mowa o dwóch świątyniach: Yongfu Temple i Taoguang Temple. Znajdują się bardzo blisko siebie, a idąc w ich stronę, mija się wykute w skałach rzeźby, których jest tam kilkaset. Żadne z nas nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziało, więc byliśmy zachwyceni.

Niektóre znajdują się w jaskiniach, inne bezpośrednio na ścianach skalnych. Powstawały w różnych okresach, na przestrzeni X – XIII wieku. Najbardziej rozpoznawalna jest ta, która przedstawia roześmianego Buddę z wielkim, obwisłym brzuchem, otoczonego przez 18-tu mędrców. Rzeźba jest szeroka na prawie 10 metrów, a wysoka na ponad 3 metry (w najwyższym miejscu).

dsc_0670-copy dsc_0704-copy dsc_0710-copy dsc_0721-copy dsc_0737-copy dsc_0742-copy dsc_0758-copy dsc_0764-copy dsc_0768-copy dsc_0808-copy

4 Comments Posted

  1. Tak, wydaje się to być wspaniałe miejsce, zdjęcia świetne, bardzo zachęcaja do zwiedzenia.
    Czekamy też na zdjecia pand 🙂 .

  2. Gosiu, wygladasz rewelacyjnie w chinskim kapelusiku, ja rowniez Kasper przygladajacy sie w skupieniu smazonym robaczkom :-). Pandy slodkie .

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*