O nas

my2

Witamy na naszym blogu.

Nazywamy się Gosia i Kasper. Poznaliśmy się w jednej z krakowskich korporacji i niedługo później, postanowiliśmy wyjechać razem do Chin, aby uczyć dzieci angielskiego. Z perspektywy czasu, możemy uznać nasz dotychczasowy pobyt w Państwie Środka, za pewnego rodzaju test dla naszego związku, gdyż stanęliśmy tutaj przed niezliczoną liczbą wyzwań. Z dumą możemy jednak stwierdzić, że wyszliśmy z tego obronną ręką.

Oboje mamy na koncie niemałą liczbę odwiedzonych krajów (razem byliśmy jeszcze w Irlandii i Gruzji), ale to w Chinach pierwszy raz doświadczyliśmy szoku kulturowego, który w pewnym sensie, dalej trwa. Nigdy i nigdzie wcześniej nie natknęliśmy się na tak ogromne różnice i problemy, które w niektórych przypadkach, są niestety nie do przeskoczenia.

Zdobyliśmy jednak masę doświadczeń, pogłębiliśmy swoją wiedzę, a także zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych miejsc, więc ogólnie jesteśmy zadowoleni.

Dlatego też, postanowiliśmy przedłużyć, początkowo planowany na 10 miesięcy, pobyt w Chinach i podpisaliśmy kontrakt na kolejny semestr. Opuściliśmy Hangzhou i wróciliśmy do naszego ulubionego miasta – Suzhou. Po upłynięciu kolejnego semestru, wyjechaliśmy na upragnione wakacje w Polsce.

Od września znów jesteśmy w Chinach, tym razem w mieście Jinhua. Jest to nasz ostatni rok w Państwie Środka i więcej zmian planów, w tej kwestii, już nie będzie. Po zakończeniu kontraktu minie nam dokładnie dwa i pół roku w tym kraju, a więc będzie to najwyższa pora aby ruszać dalej!

Nad naszymi planami na jesień 2017 rozpisywać się nie będę, gdyż nigdy nie wiadomo jak się wszystko poukłada, ale mogę zdradzić, że myślimy m.in. o Japonii, która od lat jest marzeniem Kaspra.

Później chcielibyśmy wreszcie zrealizować odkładany już od dawna plan zamieszkania na trochę w Tajlandii. Mamy nadzieję, że wreszcie to wypali!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na naszym blogu, a ewentualnych przejezdnych na piwo.

Po więcej zdjęć i informacji zapraszamy na naszą stronę na Facebook’u: https://www.facebook.com/wysrodkowani.blog/

Miłej lektury,

Gosia i Kasper

Kontakt:

malgorzatakluch@gmail.com

kasper.rosiak@yahoo.com

 

5 Comments Posted

    • witamy na naszym blogu i oczywiscie zachecamy do kolejnych odwiedzin 🙂
      co do zakladki ze zdjeciami, to szczerze mowiac na razie o tym nie myslelilsmy. docelowo na pewno bedziemy chcieli miec tutaj galerie, ale dopoki jestesmy w Chinach i mamy koszmarny wrecz internet, to bylaby to raczej syzyfowa praca. czasami nawet zalogowanie sie do serwisu trwa cale wieki 🙁

  1. Bardzo odważny i fajny pomysł. Czytam z dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że będziecie kontynuowali poznawanie nowych miejsc. Nie znalazłem adresu e-mail do bezpośredniej komunikacji a chciałbym przedstawić Wam pewien pomysł, który może Was zainteresować. Będę wdzięczny za kontakt na e-mail jaki podałem przy wpisywaniu komentarza. Pozdrowienia. Janusz

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*